Ogłoszenie

Jutro o Godzinie 15 Turniej Każdy Kto Sie Zapisał Ma Obowiązek Na Nim Byc Jest Bardzo Duża Wygrana!

#1 2008-03-12 16:51:23

Kisame Hoshigaki

Lider Akatsuki

8943912
Skąd: Rogi
Zarejestrowany: 2008-01-23
Posty: 5000829
Punktów :   
Jaką postać najbardziej lubisz w Naruto?: Pein
Jakie jest twoje ulubione jutsu?: Hakke Hyakunijuuhachishou

Styl walki Shikamaru Nara

http://www.senpuu.net/fotki/style/shika2.jpg
W Naruto mamy do czynienia z kilkoma geniuszami. Tym razem naszą zatrzymamy na jednym z nich - Narze Shikamaru, a dokładniej mówiąc, to na jego stylu walki. Wszystkim jest znany jego flegmatyczny styl walki. Jednak jego postawa zmienia wraz z rozpoczęciem walki. Nie bez powodu nazywany jest, przez swojego nauczyciela, geniuszem. Co więcej, jest to shinobi z IQ ponad 200. Może i swoim wyglądem tego nie prezentuje, ale jako taktyk jest niesamowity. Nic dziwnego, że jako jedyny z uczestników Egzaminu na Chuunina został zwycięzcą i awansowano go jeden stopień wyżej. I nie ważne, że w swojej walce się poddał.

Jego styl walki jest charakterystyczny dla całego klanu. Każdy z nas wie jakie techniki wchodzą w skład ich asortymentu. Na samym początku chciałbym się skoncentrować na technice podziału cienia (KageMane no Jutsu). Głównym celem tego jutsu jest przejęcie kontroli nad przeciwnikiem przy pomocy swojego cienia. Oczywiście celem takiego ataku nie będzie sam oponent, lecz jego cień. W momencie ich zlączenia wróg staje się marionetką w rękach klanowiczów. Długość cienia i czas trwania tej techniki zależy przede wszystkim od zasobów Chakry. Ale sam mechanizm podziału cienia jest bardzo interesujący. Otóż do wykonania tej techniki Shikamaru wykorzystuje wszystko co posiada swój cień (przedmioty, ludzi, zwierzęta, flora). Wszystko po to, aby wydłużyć swój cień jak najdalej - w przypadku gdy przeciwnik jest na tyle bystry i umie rozgryźć idee tej techniki, Shikamaru ciężko jest przeprowadzić skutecznie swój plan. (vide walka Shikamaru z Temari na finałach Egzaminu).

Warto zatrzymać się na chwilę w tym miejscu i zwrócić uwagę sam fakt, że w takich momentach zaczyna działać jego geniusz. W takich chwilach Shikamaru przyjmuje pozycję medytacji (rysunek obok). Dla niektórych może to wyglądać tak jakby chciał wykonać pieczęć, ale jest to zwykły odruch, który pozwala na lepszą koncentracje. Dzięki temu z łatwością w głowie tworzą się nowe taktyki - analizuje sytuacje; z góry przewiduje ruchy przeciwnika. Abstrahując od meritum tematu, chcę zwrócić uwagę na to, że nie tylko w walce Shikamaru przyjmuje taką pozycję. Podczas gry z Asumą w szachy i Go, Nara przed http://www.senpuu.net/fotki/style/shika1.jpgwykonaniem kolejnych ruchów wszystko obmyśla przy pomocy, właśnie, tego układu rąk. Notabene, jego nauczycielowi jeszcze nigdy nie udało się z nim wygrać.

Techniki podziału cienia są tylko częścią jego umiejętności. Nieodłącznym atrybutem jego stylu walki jest inteligencja. Każdy krok jest dokładnie przemyślny. Nawet wprowadzenie przeciwnika w błędne myślenie jest częścią jego planu. Jest gotów przyjąć kilka ciosów tylko po to, aby jego plan doszedł do skutku. Po połączeniu jego sprytu wraz z dowolną bronią (np. kunai), Shikamaru potrafi być naprawdę groźnym przeciwnikiem. Do tego dobrze sobie radzi z wykorzystaniem obszarów go otaczającymi. Jedynym minusem jest to, że on nie czerpie żadnych przyjemności z walki i szybko się nią nudzi. Kiedy wie, że dana walka nie ma dla niego sensu, to zaprzestaje dalszych działań.


Ranga : Lider Akatsuki       
Zły Ninja : Z wioski ukrytej we Mgle
Demon : Kyuubi
Chakra (90.000+Cursed Seal lvl2 270.000+Opaska 1/4+Demon Kyuubi 550.000 = 1025000 chakry)
Złoto : 262 100€
Kontrakt : z żabami
Ubrania : Kamizelka Jounina.ciężarki treningowe
Jutsu :
Silne Techniki : Wszystkie wodne Kuchiyose no Jutsu(10.000),
Własna Technika :
Kekkei Genkai : Mangekyou Sharingan (lvl3)

Umiejętności : Cursed Seal Nieba lvl2 i Cursed seal 1lvl ,Ósma brama : Śmierci,Kierowanie Lalkami
Artefakty i inne : Kage Yaiba,100 Lalek, Samehada
Bronie : 50 (SDW), 200 senbon, 2 szable, Katana, Opaska Wioski ukrytej we Mgle,
50 wielkich zwoji obrony,2 noże kunai,2 shuriken,
Walki Wygrane : 0
Walki Przegrane : 0

20000 życia
700 szybkości
800 zręczności
780 twardości

                                                             Wykonane Misje
                                                                Ranga : S : 2
                                                                Ranga : A : 2
                                                                Ranga : B : 4
                                                                Ranga : C : 2
                                                                Ranga : D : All

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
clothed female naked male Regulamin barbet cena szczeniaka pies domowy rasy szynszyl