Ogłoszenie

Jutro o Godzinie 15 Turniej Każdy Kto Sie Zapisał Ma Obowiązek Na Nim Byc Jest Bardzo Duża Wygrana!

#1 2008-04-29 20:29:35

Naruto Uzumaki

Zbanowany

5747429
Call me!
Skąd: Gorzow
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 149
Punktów :   -1 
Jaką postać najbardziej lubisz w Naruto?: Naruto
Jakie jest twoje ulubione jutsu?: Chidori

Wykład 2-Chakra

W świecie "Naruto" człowiek zbudowany jest odrobinę inaczej niż ten, o którym uczymy się na lekcji biologii. W swoim ciele ma oprócz dobrze nam znanych układów: krwionośnego i limfatycznego, jeszcze jeden - ten, przez który przepływa CHAKRA. Czym jest owa "czakra"? Żeby to wyjaśnić, najpierw musimy się zagłębić w trochę inne aspekty naszego ciała. Jak chyba każdy z nas wie, homo sapiens posiada coś takiego, co zwykło się nazywać "energią fizyczną", albo też "sprawnością fizyczną" - pozwala nam ona na bieganie, skakanie, robienie pompek, granie w piłkę i koszykówkę. Oczywiście, jeden zrobi sto pompek z palcem w nosie, a drugie będzie umierał po dziesięciu. To wszystko zależy. Oprócz potęgi naszych przepięknych mięśni, posiadamy też takie fajne, miękkie coś, na co wołają "mózg". Za jego pomocą możemy wykonywać wiele interesujących rzeczy - myśleć na ten przykład (dajcie mi Nobla za to). Właśnie mózg stanowi o drugiej "energii" jaką posiadamy - energię psychiczną (mentalną). Dzięki niej możemy kojarzyć fakty, zapamiętywać rzeczy, dodawać, ściągać na sprawdzianach, czy też czytać. Chakra to nic innego jak połączone obie te energie. Stanowi ona podstawę do wykonywania jakichkolwiek technik powiązanych z ninjutsu i genjutsu. Shinobi, który chce użyć np. Kage Bunshin no Jutsu musi doprowadzić do harmonii pomiędzy umysłem a ciałem, zmieszać oba te atrybuty z sobą, wydobyć tak powstałą chakrę, zawiązać pieczęć,a następnie odwołać się do któregoś z żywiołów (Katon [ogień], Doton [ziemia], Suiton [woda], Fuuton [wiatr], Raiton [piorun]) i dopiero może się "podzielić". Jak widać z teoretycznego punktu widzenia wygląda to niezwykle prosto, ale jak życie nas zawsze uczy - zawsze wszystko się komplikuje w najgorszy sposób jaki może być.
Po pierwsze, ninja musi znać dokładną ilość chakry potrzebną do wykonania danej techniki. Jeżeli wydobędzie jej z siebie zbyt mało to może w ogóle nie dojść do inicjacji techniki, a jeśli użyje jej zbyt wiele, to wtedy zaczynają się efekty uboczne (nienadające się do niczego klony przy Bunshin no Jutsu). Co więcej, nie każdy potrafi wykorzystywać energię ciała i ducha w 100%. Mówiąc po ludzku, niektórzy zużywają olbrzymią ilość energii mentalnej i fizycznej, a powstaje jedynie bardzo niewielka ilośc chakry. Taka osoba dużo szybciej się męczy w czasie walki a i efekty wykonywanych jutsu są zwykle słabsze (mniej klonów przy Kage Bunshin No Jutsu, lub przywołanie słabszego potwora przy Kuchiyose no Jutsu). Można to porównać do samochodu - jeżeli będziemy nieumiejętnie jeżdzić, źle zmieniać biegi to nasz wóz będzie palił paliwo jak smok, mimo, że odgórnie założone zużycie paliwa powinno być dużo mniejsze.

Po wykonaniu jakiejś techniki, w ciele shinobi zostaje zwykle całkiem spora ilość niewykorzystanej chakry, bierze się to z tego, że tak naprawdę, nie jest istotna ilość niebieskiej energii jaką wymieszamy, liczy się to ile jej zużyjemy podczas wykonywania danego jutsu. Co więc z tymi pozostałościami? Jak już wspomniałem wcześniej, w ciele każdego człowieka (w świecie "Naruto" oczywiście) istnieje układ, którego zadaniem jest równomierne rozprzestrzenianie chakry po całym ciele. To właśnie w nim krążą pozostałości po wykonywanych technikach. W praktyce, energia płynąca w tym układzie jest ciągła, nigdy nie przestaje płynąć, nigdy nie "wysycha". Ma to wiele pożytecznych zastosować w codziennym życiu wojowników - często nie muszą "mieszać" chakry, a jedynie mogą wykorzystać tę, która znajduje się w układzie.
Cieniutkie żyłki, przez które przepływa błękitna energia plączą się z żyłami, tętnicami i dodatkowo oplatają wszystkie ważniejsze organy człowieka. Chodzi o to, że shinobi może wykorzystać chakrę, jako awaryjne źródło energii dla organizmu; niestety, niesie ze sobą to też wiele wad. Istnieją ninja, którzy potrafią atakować układ przepływu chakry człowieka, dla przykładu - Klan Hyuuga. Poprzez takie ataki są w stanie uszkadzać te drobniutkie żyłki w krytycznych dla organizmu ludzkiego miejsca, a co za tym idzie, niszczyć organy takie jak serce, wątroba, czy płuca. Można więc powiedzieć, że ten układ jest piętą achillesową shinobich. Problem w tym, że natura wymyśliła jeszcze jeden. Na skórze ludzkiej znajdują się niewidoczne gołym okiem otworki, przez które chakra może wydostawać się do otoczenia. Nazywają się tenketsu i jest ich łącznie 64, rozmieszczone są tak, aby energię można było skumulować w każdej części ciała - ręce, nodze, głowie, a nawet palcu. Znów jednak, niektórzy shinobi potrafią atakować tenketsu i je "zatykać". Gdy uda im się "zaczopować" wszystkie 64 z nich, ofiara traci możliwość używania ninjutsu i genjutsu i pozostaje jej się bronić tylo i wyłącznie za pomocą taijutsu.

Chakra tak naprawdę jest zabójcza dla człowieka, gdyż odbiera mu jego naturalną życiową energię. Nadwyrężając się i kumulując jej zbyt wiele (np. używając zbyt wiele razy Chidori) można doprowadzić nawet do własnej śmierci. Istnieje kilka technik, które sę szczególnie "chakrożerne" jak na przykład wpsomniane już Chidori, Sharingan, Kage Bunshin no Jutsu (ogólnie techniki podziału wymagają naprawdę dużej ilości energii) czy Kuchiyose no Jutsu (choć tutaj najważniejsza jest wielkość i siła stworka, który jest przyzywany).


Ranga:Sannin
Klan:Hyuuga
Team:Ray,Hinata Hyuuga
Dobry Ninja: Z Wioski Ukrytej W Lisciu
Demon:Kyuubi
Chakra: 9.000.000 + 1 000 000 Hachibi + Opaska Konohy 1/4 =  11.000.000
Zloto:900.000
Kontrakt:Z Małpami
Ubranie:Strój Neji,Opaska Konohy,Kabura na Shurikeny,rękawice Kakashi,Ciezarki Treningowe
Jutsu:
Katon Housenka no Jutsu
Shichuutou no Jutsu (Drewniana Klatka) (6.000)
Ninpou Fuusajin (Potęrzny podmuch wiatru) (3.000)
Goukakyuu no Jutsu (Wielka Kula Ognia) (200)
Hai Seki Shou (Podmuch Ognia Z Wybuchającym Popiołem) (2.000)
Kasumi Enbu No Jutsu (Pocisk Ognia Rozpadający Sie Po Uderzeniu) (600)
Daibakufu no Jutsu (Wielkie Tornado) (9.000)
Suijinheki (Obrona Z Wody) (3.000)
Kokuryuu Boufuusetsu (Lodowy Smok) (6.000)
Daijigoku no Jutsu (Szybko Zapadająca Sie Ziemia) (5.000)
Doryuu Heki (Sciana Z Błota) (6.000)
Doro Gaeshi (Sciana Z Ziemi) (6.000)
Doryuu Taiga (Unieruchomienie Błotem) (5.000)
Doryuudan (Błotne Pociski Z Paszczy Smoka) (6.000)
Yomi Numa (Wielkie Bagno) (6.000)
Shinjuu Zanshu no Jutsu (Wejscie W Ziemie) (800)
Kuchioyse no Jutsu (Wezwanie Małpy) (9.000)
Chakra no Ito (Połączenie serc) (3.000)
Kagerou Ninpou Utakata (Uderzenie Chakrą) (13.000)
Shinranshin no Jutsu (Przejęcie Umysłu Pełna Swiadomosc) (800)
Hari Jizou (Obrona Z Włosów) (500)
Daisan no Me (Kopia Oka Umieszczana Np: W Dłoni) (70)
Teshi Sendan (Kosci Z Palców) (Wymagany CS1 Kimimaro) (500)
Kamaitachi (Potezny Wiatr Prawie Huragan) (1.000)
Jubaku Satsu (Zniknięcie I Po Dojsciu Do Przeciwnika Pojawia Sie Za Nim Drzewo Które Go Łapie) (500)
Kazagume (Pojawienie Sie Masy Pająków) (600)
Katon Housenka no Jutsu (Kule Ognia) (10 Kul - 300)
Uzumaki Naruto Rendan (500)
Henge no Jutsu (10)
Kawarimi no Jutsu (100)
Konoha Reppuu (Podcięcie)
Konoha Gouriki Senpuu (Dobry Atak TaiJutsu)
Kai (Rozproszenie Z GenJutsu)
Shunshin no Jutsu (Syzbkie Pojawianie Się I Znikanie) (450)
Omote Renge (Owinięcie Bandażem I Udeżenie W Ziemie
Harichakra (Chakra Z Tenketsu Która Przecina Rzeczy Z Chakry) (7.000)
Hana (Wielkie Wiertło W Ręce) (Wymaga Cs2 Kimimaro) (4.000)
Jyuken (Chakra Wylatująca Z Tenketsu) (4.000)
Hakke Hyakunijuuhachishou (128 Uderzen Tenketsu) (10.000)
Hakke Rokujuuyonshou (64 Uderzen Tenketsu) (6.000)
Hakkeshou Kaiten (Wir Chakry Z Tenketsu) (3.000)
Asa Kujaku (Uderzenia Szybką Serią Pięści) (Wymaga 6 Bramy) (5.000)
Mizu Bunshin no Jutsu (Wodny Klon) (1 - 500)
Rasengan (5.000)
Oodama Rasengan (10.000)
Chidori (5.000)
Chidori Nagashi (4.000)
Tajuu Kage Bunshin no Jutsu (5.000)
Silne Techniki:
Własne Techniki:
Kekkei Genkai: Byakugan lvl3
Umiejetnosci:Cursed Seal Kimimaro lvl2 ,Pieczętowanie,Jutsu Jedną Ręką,Senshin i Super szybkośc ,8 Bram
Artefakty i Inne:Trzy Pigułki,Zwoje Ten-Ten,Wielki Wachlarz,Miecz Kusanagi (Orochimaru)
Bronie:999999 Kunai,999999 Shuriken,Senbon (Igły Z Lodu) , 10 Pigułek ze skrzepnięta krwią , 10 Zwojów Obrony ,
15 Kartek Wybuchowych


                                   Walki Wygrane:
                                   Walki Przegrane:
                                   Walki Treningowe:


                                          Misje:
                                      Ranga S : 0
                                      Ranga A : 0
                                      Ranga B : 0
                                      Ranga C : 0
                                      Ranga D : 0

Offline

 

#2 2008-04-29 20:30:02

Naruto Uzumaki

Zbanowany

5747429
Call me!
Skąd: Gorzow
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 149
Punktów :   -1 
Jaką postać najbardziej lubisz w Naruto?: Naruto
Jakie jest twoje ulubione jutsu?: Chidori

Re: Wykład 2-Chakra

Oczywiście, od reguł są też wyjątki. Trafiają się też anomalie związane z chakrą. Te najważniejsze da się określić jednym słowem - demony. To właśnie one są najpotężniejszymi i najbardziej tajemniczymi źródłami energi na świecie. W dodatku zależnie od swego pochodzenia każda ma inne właściwości. Ogólnie rzecz ujmując, demoniczna chakra może być kilkaset razy silniejsza od zwykłej, ludzkiej. Weźmy choćby Nine-Tails'a, który jest zamknięty w Naruto - według starożytnych legend, Lisi Demon posiada praktycznie nieskończoną energię, która w dodatku jest porażająco silna. Jakby tego było mało, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że zła chakra nie korzysta z ludzkiego układu przepływu chakry, ba, "olewa" także ludzkie tenketsu! Dodajmy jeszcze, że energią pochodząca od demona jest dużo bardziej widowiskowa, niż ta tradycyjna - ma ognisty, czerwony kolor, no i najważniejsze - potrafi się ucieleśnić, czyli da ją się zobaczyć gołym okiem.

Jeżeli wierzyć serii, to każdy człowiek, teoretycznie, jest w stanie zmieszać i wydobyć z siebię chakrę. Co ciekawe, zdarzają się jednak wyjątki od tej reguły. Czasami rodzą się ludzie, którzy nie są w stanie kontrolować swojej wewnętrznej energii, ani tym bardziej jej wydobywać. Nie wiemy dokładnie dlaczego się tak dzieje, ale zapewne musi to być jakaś wada genetyczna - seria zna tylko dwa takie przypadki - Rock Lee i Maito Gai. Mogą oni polegać wyłącznie na Taijutsu, rezygnując jednocześnie z Ninjutsu i Genjutsu.
Podsumowując ten krótki artykuł - całe Naruto obraca się właśnie wokół Chakry. To ona odpowiada za wszystkie triki, sztuczki i inne diabelskie przynalezności.
Natura Chakry
Jak wszyscy wiemy, głównym przeznaczeniem chakry jest wykorzystanie jej do technik Ninjutsu. Te z kolei dzielą się na odpowiednie rodzaje, związane ze standardową sztuką shinobi, bądź też poszczególnymi żywiołami. Tutaj dochodzimy do sedna sprawy, którym jest natura używanej do owych technik energii. Podczas gdy posługujemy się zwykłymi technikami, jak na przykład Henge no Jutsu, wszystko można sprowadzić do naturalnej, niebieskiej chakry (bazującej również na składaniu podrodzajów „yin” i „yang”, jednak na ten temat nadal niewiele wiadomo) , bez zbędnego wgłębiania się w jej żywioł. Jeśli jednak mamy do czynienia z, przykładowo, technikami Katon, wszystko wygląda zupełnie inaczej.

Każdy shinobi ma z góry wyznaczoną naturę chakry. Decyduje ona o tym, technikami którego z żywiołów będzie mógł się on posługiwać. W tym wypadku ninja z chakrą natury ognia posługuje się Katon no Jutsu, jednak inne techniki pozostaną w sferze jego marzeń – chyba że przejdzie odpowiednio ciężki i długi trening, aby wypracować w sobie drugą naturę.
Natur chakry jest łącznie pięć – Ogień, Woda, Ziemia, Wiatr i Piorun. Każda z nich symbolizuje jedną z największych Ukrytych Wiosek. Ponadto każda z nich jest związana z drugą w pewnym ściśle określonym porządku. Każda natura ma przewagę nad jedną z innych, tak samo jest ze słabością. Przykładowo, ninja walczący technikami ognia ma o wiele większe szanse w pojedynku z przeciwnikiem posługującym się technikami wiatru, zaś w starciu z wodą jego szanse diametralnie maleją. Wszystkie zależności między poszczególnymi żywiołami przedstawia diagram poniżej.
Ostatnią rzeczą związaną z naturami chakry jest ich łączenie i tworzenie nowych, a mianowicie tych ściśle związanych z Kekkei Genkai. Aby kreować nowe „żywioły”, należy mieć do tego odpowiednie predyspozycje związane z linią krwi, czyli urodzeniem w klanie z niezbędnymi do tego zdolnościami. Jak do tej pory poznaliśmy tylko trzy takie osoby: Haku, Shodai Hokage oraz Tenzou. Dzięki umiejętnej fuzji dwóch odmiennych rodzajów chakry można używać stosować oryginalne żywioły, takie jak Mokuton (ziemia i woda) czy też Hyouton (woda i wiatr).


Ranga:Sannin
Klan:Hyuuga
Team:Ray,Hinata Hyuuga
Dobry Ninja: Z Wioski Ukrytej W Lisciu
Demon:Kyuubi
Chakra: 9.000.000 + 1 000 000 Hachibi + Opaska Konohy 1/4 =  11.000.000
Zloto:900.000
Kontrakt:Z Małpami
Ubranie:Strój Neji,Opaska Konohy,Kabura na Shurikeny,rękawice Kakashi,Ciezarki Treningowe
Jutsu:
Katon Housenka no Jutsu
Shichuutou no Jutsu (Drewniana Klatka) (6.000)
Ninpou Fuusajin (Potęrzny podmuch wiatru) (3.000)
Goukakyuu no Jutsu (Wielka Kula Ognia) (200)
Hai Seki Shou (Podmuch Ognia Z Wybuchającym Popiołem) (2.000)
Kasumi Enbu No Jutsu (Pocisk Ognia Rozpadający Sie Po Uderzeniu) (600)
Daibakufu no Jutsu (Wielkie Tornado) (9.000)
Suijinheki (Obrona Z Wody) (3.000)
Kokuryuu Boufuusetsu (Lodowy Smok) (6.000)
Daijigoku no Jutsu (Szybko Zapadająca Sie Ziemia) (5.000)
Doryuu Heki (Sciana Z Błota) (6.000)
Doro Gaeshi (Sciana Z Ziemi) (6.000)
Doryuu Taiga (Unieruchomienie Błotem) (5.000)
Doryuudan (Błotne Pociski Z Paszczy Smoka) (6.000)
Yomi Numa (Wielkie Bagno) (6.000)
Shinjuu Zanshu no Jutsu (Wejscie W Ziemie) (800)
Kuchioyse no Jutsu (Wezwanie Małpy) (9.000)
Chakra no Ito (Połączenie serc) (3.000)
Kagerou Ninpou Utakata (Uderzenie Chakrą) (13.000)
Shinranshin no Jutsu (Przejęcie Umysłu Pełna Swiadomosc) (800)
Hari Jizou (Obrona Z Włosów) (500)
Daisan no Me (Kopia Oka Umieszczana Np: W Dłoni) (70)
Teshi Sendan (Kosci Z Palców) (Wymagany CS1 Kimimaro) (500)
Kamaitachi (Potezny Wiatr Prawie Huragan) (1.000)
Jubaku Satsu (Zniknięcie I Po Dojsciu Do Przeciwnika Pojawia Sie Za Nim Drzewo Które Go Łapie) (500)
Kazagume (Pojawienie Sie Masy Pająków) (600)
Katon Housenka no Jutsu (Kule Ognia) (10 Kul - 300)
Uzumaki Naruto Rendan (500)
Henge no Jutsu (10)
Kawarimi no Jutsu (100)
Konoha Reppuu (Podcięcie)
Konoha Gouriki Senpuu (Dobry Atak TaiJutsu)
Kai (Rozproszenie Z GenJutsu)
Shunshin no Jutsu (Syzbkie Pojawianie Się I Znikanie) (450)
Omote Renge (Owinięcie Bandażem I Udeżenie W Ziemie
Harichakra (Chakra Z Tenketsu Która Przecina Rzeczy Z Chakry) (7.000)
Hana (Wielkie Wiertło W Ręce) (Wymaga Cs2 Kimimaro) (4.000)
Jyuken (Chakra Wylatująca Z Tenketsu) (4.000)
Hakke Hyakunijuuhachishou (128 Uderzen Tenketsu) (10.000)
Hakke Rokujuuyonshou (64 Uderzen Tenketsu) (6.000)
Hakkeshou Kaiten (Wir Chakry Z Tenketsu) (3.000)
Asa Kujaku (Uderzenia Szybką Serią Pięści) (Wymaga 6 Bramy) (5.000)
Mizu Bunshin no Jutsu (Wodny Klon) (1 - 500)
Rasengan (5.000)
Oodama Rasengan (10.000)
Chidori (5.000)
Chidori Nagashi (4.000)
Tajuu Kage Bunshin no Jutsu (5.000)
Silne Techniki:
Własne Techniki:
Kekkei Genkai: Byakugan lvl3
Umiejetnosci:Cursed Seal Kimimaro lvl2 ,Pieczętowanie,Jutsu Jedną Ręką,Senshin i Super szybkośc ,8 Bram
Artefakty i Inne:Trzy Pigułki,Zwoje Ten-Ten,Wielki Wachlarz,Miecz Kusanagi (Orochimaru)
Bronie:999999 Kunai,999999 Shuriken,Senbon (Igły Z Lodu) , 10 Pigułek ze skrzepnięta krwią , 10 Zwojów Obrony ,
15 Kartek Wybuchowych


                                   Walki Wygrane:
                                   Walki Przegrane:
                                   Walki Treningowe:


                                          Misje:
                                      Ranga S : 0
                                      Ranga A : 0
                                      Ranga B : 0
                                      Ranga C : 0
                                      Ranga D : 0

Offline

 

#3 2008-04-29 20:30:42

Naruto Uzumaki

Zbanowany

5747429
Call me!
Skąd: Gorzow
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 149
Punktów :   -1 
Jaką postać najbardziej lubisz w Naruto?: Naruto
Jakie jest twoje ulubione jutsu?: Chidori

Re: Wykład 2-Chakra

Waszym Zadaniem Jest Opisac Najważniejsze Rzeczy O Chakrze Swoimi Słowami


Ranga:Sannin
Klan:Hyuuga
Team:Ray,Hinata Hyuuga
Dobry Ninja: Z Wioski Ukrytej W Lisciu
Demon:Kyuubi
Chakra: 9.000.000 + 1 000 000 Hachibi + Opaska Konohy 1/4 =  11.000.000
Zloto:900.000
Kontrakt:Z Małpami
Ubranie:Strój Neji,Opaska Konohy,Kabura na Shurikeny,rękawice Kakashi,Ciezarki Treningowe
Jutsu:
Katon Housenka no Jutsu
Shichuutou no Jutsu (Drewniana Klatka) (6.000)
Ninpou Fuusajin (Potęrzny podmuch wiatru) (3.000)
Goukakyuu no Jutsu (Wielka Kula Ognia) (200)
Hai Seki Shou (Podmuch Ognia Z Wybuchającym Popiołem) (2.000)
Kasumi Enbu No Jutsu (Pocisk Ognia Rozpadający Sie Po Uderzeniu) (600)
Daibakufu no Jutsu (Wielkie Tornado) (9.000)
Suijinheki (Obrona Z Wody) (3.000)
Kokuryuu Boufuusetsu (Lodowy Smok) (6.000)
Daijigoku no Jutsu (Szybko Zapadająca Sie Ziemia) (5.000)
Doryuu Heki (Sciana Z Błota) (6.000)
Doro Gaeshi (Sciana Z Ziemi) (6.000)
Doryuu Taiga (Unieruchomienie Błotem) (5.000)
Doryuudan (Błotne Pociski Z Paszczy Smoka) (6.000)
Yomi Numa (Wielkie Bagno) (6.000)
Shinjuu Zanshu no Jutsu (Wejscie W Ziemie) (800)
Kuchioyse no Jutsu (Wezwanie Małpy) (9.000)
Chakra no Ito (Połączenie serc) (3.000)
Kagerou Ninpou Utakata (Uderzenie Chakrą) (13.000)
Shinranshin no Jutsu (Przejęcie Umysłu Pełna Swiadomosc) (800)
Hari Jizou (Obrona Z Włosów) (500)
Daisan no Me (Kopia Oka Umieszczana Np: W Dłoni) (70)
Teshi Sendan (Kosci Z Palców) (Wymagany CS1 Kimimaro) (500)
Kamaitachi (Potezny Wiatr Prawie Huragan) (1.000)
Jubaku Satsu (Zniknięcie I Po Dojsciu Do Przeciwnika Pojawia Sie Za Nim Drzewo Które Go Łapie) (500)
Kazagume (Pojawienie Sie Masy Pająków) (600)
Katon Housenka no Jutsu (Kule Ognia) (10 Kul - 300)
Uzumaki Naruto Rendan (500)
Henge no Jutsu (10)
Kawarimi no Jutsu (100)
Konoha Reppuu (Podcięcie)
Konoha Gouriki Senpuu (Dobry Atak TaiJutsu)
Kai (Rozproszenie Z GenJutsu)
Shunshin no Jutsu (Syzbkie Pojawianie Się I Znikanie) (450)
Omote Renge (Owinięcie Bandażem I Udeżenie W Ziemie
Harichakra (Chakra Z Tenketsu Która Przecina Rzeczy Z Chakry) (7.000)
Hana (Wielkie Wiertło W Ręce) (Wymaga Cs2 Kimimaro) (4.000)
Jyuken (Chakra Wylatująca Z Tenketsu) (4.000)
Hakke Hyakunijuuhachishou (128 Uderzen Tenketsu) (10.000)
Hakke Rokujuuyonshou (64 Uderzen Tenketsu) (6.000)
Hakkeshou Kaiten (Wir Chakry Z Tenketsu) (3.000)
Asa Kujaku (Uderzenia Szybką Serią Pięści) (Wymaga 6 Bramy) (5.000)
Mizu Bunshin no Jutsu (Wodny Klon) (1 - 500)
Rasengan (5.000)
Oodama Rasengan (10.000)
Chidori (5.000)
Chidori Nagashi (4.000)
Tajuu Kage Bunshin no Jutsu (5.000)
Silne Techniki:
Własne Techniki:
Kekkei Genkai: Byakugan lvl3
Umiejetnosci:Cursed Seal Kimimaro lvl2 ,Pieczętowanie,Jutsu Jedną Ręką,Senshin i Super szybkośc ,8 Bram
Artefakty i Inne:Trzy Pigułki,Zwoje Ten-Ten,Wielki Wachlarz,Miecz Kusanagi (Orochimaru)
Bronie:999999 Kunai,999999 Shuriken,Senbon (Igły Z Lodu) , 10 Pigułek ze skrzepnięta krwią , 10 Zwojów Obrony ,
15 Kartek Wybuchowych


                                   Walki Wygrane:
                                   Walki Przegrane:
                                   Walki Treningowe:


                                          Misje:
                                      Ranga S : 0
                                      Ranga A : 0
                                      Ranga B : 0
                                      Ranga C : 0
                                      Ranga D : 0

Offline

 

#4 2008-04-30 19:19:23

Iruka

Uczen Akademi

Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 38
Punktów :   
Jaką postać najbardziej lubisz w Naruto?: Naruto i Kakashi i Iruka
Jakie jest twoje ulubione jutsu?: TaiJutsu GenJutsu Cidori

Re: Wykład 2-Chakra

Chakra to Połączenie  mocy mentalnej z mocą fizyczną .Chakra małymi żyłkami Oplata Główne nażądy w ciele człowieka takie jak Serce nerki czy wątroba oraz żyły i tętnice.Ta niebieska Energia Czyli chakra może wydostać sie z ciała ludzkiego przez takzwane tenketsu jest ich 64 są to niewielkie otworki wciele człowieka znajdują sie one na nogach rekach i palcach a nawet na głowie.Demony Mają niezliczoną ilość chakry dlatego uważa sie to za anomalie.Aby wykonać Jutsu trzeba wydobyć odpowiednią ilość chakry nie może jej być za dużo ponieważw tedy mogą pojawić się skutki uboczne takie jak np. przy bunshinie klony które nie nadają się do niczego a jeśli chakra Będzie za słaba morze nie dojść do inicjacji techiki jakiej chce użyć shinobi.Ninja Np którzy posługują się jutsu ognia mają mniejsze szanse z ninja posługującymi sie jutsu wody ale mają większe szanse w walcze z ninją uzywającym jutsu wiatru.Chakra jest słabym punktem ninja jeśli walczy on np z ninja z klanu Hyuga. Chakra jest zabójcza dla człowieka gdyż odbiera mu energie życiową       Ninja ma ustaloną nature kturej nie można zmienić można nauczyć się innej natury prze ciężki i długi trening  Istnieje 5 natur Ogień,piorun,ziemia,woda,wiatr Istnieją natury miesane naprzykład Mokuton(ziemia i woda)i Hyouton(Woda i wiatr) Niektórz tacy jak Rock Lee i Maito Gai Rodzą się z wadą genetyczną ta dwójka morze używać tylko Taijutsu  Natomiast inni Mogą używać Taijutsu Genjutsu i Taijutsu.


Ranga:Uczen Akademi
Klan:Hyuuga
Dobry Ninja:Zwioski Ukrytej w Lisciach
Zwierze:Tygrys o Imieniu Rega
Demon:Brak
Chakra:3000
Zloto:5000
Kontrakt:Z Psami
Team:
Ubranie:Kakashiego
Jutsu:Katon Housenka no Jutsu
Shichuutou no Jutsu (Drewniana Klatka) (6.000)
Ninpou Fuusajin (Potęrzny podmuch wiatru) (3.000)
Goukakyuu no Jutsu (Wielka Kula Ognia) (200)
Hai Seki Shou (Podmuch Ognia Z Wybuchającym Popiołem) (2.000)
Kasumi Enbu No Jutsu (Pocisk Ognia Rozpadający Sie Po Uderzeniu) (600)
Daibakufu no Jutsu (Wielkie Tornado) (9.000)
Chidori(5.000)
Silne Techniki:
Techniki Wlasne:
Kekkai Gengai:Sharingan
Umiejentnosci:Cursed Seal Kimimaro lvl0 ,Pieczętowanie,Jutsu Jedną Ręką,Senshin i Super szybkośc
Artefakty i Inne:Trzy Pigułki,Zwoje Ten-Ten,Wielki Wachlarz,Miecz Kusanagi (Orochimaru),Opaska Wioski Ukrytej W Lisciach
Bronie:10 Surikenow 10 Kunai

                    Stoczone Walki:
                    Wygrane:
                    Pezegrane:
                    Zremisowane:
                   Treningowe:


Pn:1
Misje:
S:
A:
B:
C:
D:
E:

Offline

 

#5 2008-05-03 09:09:15

Brain

Uczen Akademi

2227972
Zarejestrowany: 2008-05-03
Posty: 19
Punktów :   
Jaką postać najbardziej lubisz w Naruto?: Sasuke Uchiha
Jakie jest twoje ulubione jutsu?: 128 Uderzeń

Re: Wykład 2-Chakra

W świecie "Naruto" człowiek zbudowany jest odrobinę inaczej niż ten, o którym uczymy się na lekcji biologii. W swoim ciele ma oprócz dobrze nam znanych układów: krwionośnego i limfatycznego, jeszcze jeden - ten, przez który przepływa CHAKRA. Czym jest owa "czakra"? Żeby to wyjaśnić, najpierw musimy się zagłębić w trochę inne aspekty naszego ciała. Jak chyba każdy z nas wie, homo sapiens posiada coś takiego, co zwykło się nazywać "energią fizyczną", albo też "sprawnością fizyczną" - pozwala nam ona na bieganie, skakanie, robienie pompek, granie w piłkę i koszykówkę. Oczywiście, jeden zrobi sto pompek z palcem w nosie, a drugie będzie umierał po dziesięciu. To wszystko zależy. Oprócz potęgi naszych przepięknych mięśni, posiadamy też takie fajne, miękkie coś, na co wołają "mózg". Za jego pomocą możemy wykonywać wiele interesujących rzeczy - myśleć na ten przykład (dajcie mi Nobla za to). Właśnie mózg stanowi o drugiej "energii" jaką posiadamy - energię psychiczną (mentalną). Dzięki niej możemy kojarzyć fakty, zapamiętywać rzeczy, dodawać, ściągać na sprawdzianach, czy też czytać. Chakra to nic innego jak połączone obie te energie. Stanowi ona podstawę do wykonywania jakichkolwiek technik powiązanych z ninjutsu i genjutsu. Shinobi, który chce użyć np. Kage Bunshin no Jutsu musi doprowadzić do harmonii pomiędzy umysłem a ciałem, zmieszać oba te atrybuty z sobą, wydobyć tak powstałą chakrę, zawiązać pieczęć,a następnie odwołać się do któregoś z żywiołów (Katon [ogień], Doton [ziemia], Suiton [woda], Fuuton [wiatr], Raiton [piorun]) i dopiero może się "podzielić". Jak widać z teoretycznego punktu widzenia wygląda to niezwykle prosto, ale jak życie nas zawsze uczy - zawsze wszystko się komplikuje w najgorszy sposób jaki może być.

Po pierwsze, ninja musi znać dokładną ilość chakry potrzebną do wykonania danej techniki. Jeżeli wydobędzie jej z siebie zbyt mało to może w ogóle nie dojść do inicjacji techniki, a jeśli użyje jej zbyt wiele, to wtedy zaczynają się efekty uboczne (nienadające się do niczego klony przy Bunshin no Jutsu). Co więcej, nie każdy potrafi wykorzystywać energię ciała i ducha w 100%. Mówiąc po ludzku, niektórzy zużywają olbrzymią ilość energii mentalnej i fizycznej, a powstaje jedynie bardzo niewielka ilośc chakry. Taka osoba dużo szybciej się męczy w czasie walki a i efekty wykonywanych jutsu są zwykle słabsze (mniej klonów przy Kage Bunshin No Jutsu, lub przywołanie słabszego potwora przy Kuchiyose no Jutsu). Można to porównać do samochodu - jeżeli będziemy nieumiejętnie jeżdzić, źle zmieniać biegi to nasz wóz będzie palił paliwo jak smok, mimo, że odgórnie założone zużycie paliwa powinno być dużo mniejsze.

Po wykonaniu jakiejś techniki, w ciele shinobi zostaje zwykle całkiem spora ilość niewykorzystanej chakry, bierze się to z tego, że tak naprawdę, nie jest istotna ilość niebieskiej energii jaką wymieszamy, liczy się to ile jej zużyjemy podczas wykonywania danego jutsu. Co więc z tymi pozostałościami? Jak już wspomniałem wcześniej, w ciele każdego człowieka (w świecie "Naruto" oczywiście) istnieje układ, którego zadaniem jest równomierne rozprzestrzenianie chakry po całym ciele. To właśnie w nim krążą pozostałości po wykonywanych technikach. W praktyce, energia płynąca w tym układzie jest ciągła, nigdy nie przestaje płynąć, nigdy nie "wysycha". Ma to wiele pożytecznych zastosować w codziennym życiu wojowników - często nie muszą "mieszać" chakry, a jedynie mogą wykorzystać tę, która znajduje się w układzie.


Sygnatura: Ranga:Uczeń Akademi
Dobry Ninja: Z Wioski Liśćia
Demon:Kyubi
Chakra Nieskonczoność
Zloto Nieskonczoność
Team:
Kontrakt:z Małpami
Ubranie:(Żałozone ubranie Kisame)(2Nadgarski na ręce i na Nogi)
Jutsu::(128 Uderzeń)(Juken)(Chidori Nagashi)(Rasengan)(Bunshin No Jutsu)(Kula Ognia)(Lwia Zapora)(Kwiat Pustynego Feniksa)(Kaiten)(Ukrycie We Mgle)(Zamiana Np W Pieniek)(Sexy Jutsu)(Lusztrzane Jutsu)(Klon Z Drewna)(Wodny Smok)(Węże Które Z Rąk Wylatują)(Zamiana Umysłów)(Armagedon)(8Brama)
Silne Techniki:
Własne Techniki:
Kekkei Genkai:M.Byakugan Lv3 
Umiejetnosci:
Artefakty i Inne:
Bronie: (10 shurikenów)(10 kunaji)(Katana)
                           Misje
                            A:Wszystkie
                            B:Wszystkie
                            C:Wszystkie
                            D:Wszystkie

Offline

 

#6 2008-05-03 22:11:28

Naruto Uzumaki

Zbanowany

5747429
Call me!
Skąd: Gorzow
Zarejestrowany: 2008-04-02
Posty: 149
Punktów :   -1 
Jaką postać najbardziej lubisz w Naruto?: Naruto
Jakie jest twoje ulubione jutsu?: Chidori

Re: Wykład 2-Chakra

Kopiujący Ninjo Wez Przystopuj


Ranga:Sannin
Klan:Hyuuga
Team:Ray,Hinata Hyuuga
Dobry Ninja: Z Wioski Ukrytej W Lisciu
Demon:Kyuubi
Chakra: 9.000.000 + 1 000 000 Hachibi + Opaska Konohy 1/4 =  11.000.000
Zloto:900.000
Kontrakt:Z Małpami
Ubranie:Strój Neji,Opaska Konohy,Kabura na Shurikeny,rękawice Kakashi,Ciezarki Treningowe
Jutsu:
Katon Housenka no Jutsu
Shichuutou no Jutsu (Drewniana Klatka) (6.000)
Ninpou Fuusajin (Potęrzny podmuch wiatru) (3.000)
Goukakyuu no Jutsu (Wielka Kula Ognia) (200)
Hai Seki Shou (Podmuch Ognia Z Wybuchającym Popiołem) (2.000)
Kasumi Enbu No Jutsu (Pocisk Ognia Rozpadający Sie Po Uderzeniu) (600)
Daibakufu no Jutsu (Wielkie Tornado) (9.000)
Suijinheki (Obrona Z Wody) (3.000)
Kokuryuu Boufuusetsu (Lodowy Smok) (6.000)
Daijigoku no Jutsu (Szybko Zapadająca Sie Ziemia) (5.000)
Doryuu Heki (Sciana Z Błota) (6.000)
Doro Gaeshi (Sciana Z Ziemi) (6.000)
Doryuu Taiga (Unieruchomienie Błotem) (5.000)
Doryuudan (Błotne Pociski Z Paszczy Smoka) (6.000)
Yomi Numa (Wielkie Bagno) (6.000)
Shinjuu Zanshu no Jutsu (Wejscie W Ziemie) (800)
Kuchioyse no Jutsu (Wezwanie Małpy) (9.000)
Chakra no Ito (Połączenie serc) (3.000)
Kagerou Ninpou Utakata (Uderzenie Chakrą) (13.000)
Shinranshin no Jutsu (Przejęcie Umysłu Pełna Swiadomosc) (800)
Hari Jizou (Obrona Z Włosów) (500)
Daisan no Me (Kopia Oka Umieszczana Np: W Dłoni) (70)
Teshi Sendan (Kosci Z Palców) (Wymagany CS1 Kimimaro) (500)
Kamaitachi (Potezny Wiatr Prawie Huragan) (1.000)
Jubaku Satsu (Zniknięcie I Po Dojsciu Do Przeciwnika Pojawia Sie Za Nim Drzewo Które Go Łapie) (500)
Kazagume (Pojawienie Sie Masy Pająków) (600)
Katon Housenka no Jutsu (Kule Ognia) (10 Kul - 300)
Uzumaki Naruto Rendan (500)
Henge no Jutsu (10)
Kawarimi no Jutsu (100)
Konoha Reppuu (Podcięcie)
Konoha Gouriki Senpuu (Dobry Atak TaiJutsu)
Kai (Rozproszenie Z GenJutsu)
Shunshin no Jutsu (Syzbkie Pojawianie Się I Znikanie) (450)
Omote Renge (Owinięcie Bandażem I Udeżenie W Ziemie
Harichakra (Chakra Z Tenketsu Która Przecina Rzeczy Z Chakry) (7.000)
Hana (Wielkie Wiertło W Ręce) (Wymaga Cs2 Kimimaro) (4.000)
Jyuken (Chakra Wylatująca Z Tenketsu) (4.000)
Hakke Hyakunijuuhachishou (128 Uderzen Tenketsu) (10.000)
Hakke Rokujuuyonshou (64 Uderzen Tenketsu) (6.000)
Hakkeshou Kaiten (Wir Chakry Z Tenketsu) (3.000)
Asa Kujaku (Uderzenia Szybką Serią Pięści) (Wymaga 6 Bramy) (5.000)
Mizu Bunshin no Jutsu (Wodny Klon) (1 - 500)
Rasengan (5.000)
Oodama Rasengan (10.000)
Chidori (5.000)
Chidori Nagashi (4.000)
Tajuu Kage Bunshin no Jutsu (5.000)
Silne Techniki:
Własne Techniki:
Kekkei Genkai: Byakugan lvl3
Umiejetnosci:Cursed Seal Kimimaro lvl2 ,Pieczętowanie,Jutsu Jedną Ręką,Senshin i Super szybkośc ,8 Bram
Artefakty i Inne:Trzy Pigułki,Zwoje Ten-Ten,Wielki Wachlarz,Miecz Kusanagi (Orochimaru)
Bronie:999999 Kunai,999999 Shuriken,Senbon (Igły Z Lodu) , 10 Pigułek ze skrzepnięta krwią , 10 Zwojów Obrony ,
15 Kartek Wybuchowych


                                   Walki Wygrane:
                                   Walki Przegrane:
                                   Walki Treningowe:


                                          Misje:
                                      Ranga S : 0
                                      Ranga A : 0
                                      Ranga B : 0
                                      Ranga C : 0
                                      Ranga D : 0

Offline

 

#7 2011-01-14 20:31:33

 Naruto Senju

Uczen Akademi

31359676
Skąd: Koszalin
Zarejestrowany: 2011-01-14
Posty: 7
Punktów :   
Jaką postać najbardziej lubisz w Naruto?: Naruto
Jakie jest twoje ulubione jutsu?: Rasengan
WWW

Re: Wykład 2-Chakra

chakra jest potrzebna do wykonania różnych technik ninjutsu, genjutsu. Jej główne punkty przepływania zwane są tenktetsu i jest ich 361. Przepływ chakry mogą zakłócić członkowie klanu hyuuga za pomocą swojego kekkei genkai "Byakugan".


Ranga: Uczeń Akademi
Neutralny Ninja Wioski Ukrytej W Liściach
Demon:
Chakra: 3000
Złoto: 5000
Kontrakt:
Team:
Ubranie:
Jutsu:
Silne Techniki:
Własne Techniki:
Kekkei Genkai:
Umiejetnosci: 
Artefakty i Inne:
Bronie: 10 shurikenow, 10 kunai

                     Stoczone Walki:0
                         Wygrane:0
                      Zremisowane:0
                        Przegrane:0
                       Treningowe:0

                       Misje:
                       S-0                                                                   
                       A-0                                                         
                       B-0
                       C-0
                       D-0
                       E-0

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Seks i gra wstępna a kcal (+18) mój link barbet cena szczeniaka pies domowy rasy szynszyl